Dag van het Zoniënwoud

Natuurbeleving voor groot en klein in Groenendaal!

Op zondag 18 oktober staat het Zoniënwoud traditiegetrouw in de kijker tijdens de Dag van het Zoniënwoud in Groenendaal. Neem samen met familie en vrienden deel aan de boeiende activiteiten en ga mee op ontdekking in het woud, ook aan de toegangspoort van Tervuren. Want de natuur, die kent geen grenzen!

Het Bosmuseum Jan van Ruusbroec en de partners van het Zoniënwoud organiseren in en rond de toegangspoort van Groenendaal een verrassend en speels activiteitenparcours voor gezinnen met kleine woudhelden. Maar ook natuurfans die dit al ontgroeid zijn, worden verwend: hou uitzonderlijk eens halt op het ecoduct tijdens een exclusief bezoek of ga mee op stap met een gepassioneerde natuurgids. Ook de oven van het bakhuisje zal warm gestookt worden, om je te kunnen trakteren op lekkere proevertjes. Voor grote honger en dorst kan je terecht in de binnentuin van het Bosmuseum.

Programma

Doorlopend

Wandelparcours in de omgeving van het Bosmuseum met vijf stopplaatsen en evenveel boeiende en speelse activiteiten: proeven van het voedselbosje, waterdiertjes ontdekken, op een ecoduct lopen, bosbandjes vlechten en oog in oog staan met de Big 5 van het Zoniënwoud!

Voormiddag

Ga op stap met een gedreven gids en kom meer te weten over de geschiedenis van dieren en erfgoed in het Zoniënwoud.

Kom samen flatbread maken om het nadien te bakken in het bakovenhuisje. I.s.m. Fedasil Overijse.

Namiddag

  • 14-16.30 uur: Ecoductwandeling

Door het Zoniënwoud naar het ecododuct met een natuurgids van Natuurgroepering Zoniënwoud.

Diezelfde dag opent ook het Arboretum Tervuren haar poorten met een activiteitenprogramma in het kader van de Dagen van het Zoniënwoud. Alle info: www.zonienwoud.be

In samenwerking met de vele partners van het Zoniënwoud

De Dagen van het Zoniënwoud worden georganiseerd door Stichting Zoniënwoud met de steun van de bosbeheerders (Agentschap voor Natuur en Bos, Leefmilieu Brussel en Département de la Nature et des Forêts), in samenwerking met de betrokken gemeentes en dankzij het enthousiasme van alle partners die zich inzetten voor de organisatie van boeiende activiteiten! De Dagen van het Zoniënwoud maken in Vlaanderen deel uit van de activiteiten van ‘De Week van het bos’ en worden georganiseerd in het kader van het Europese project LIFE B4B – Belgium for Biodiversity.

Meer weten?

Algemene website van de Dag van het Zoniënwoud

Programma specifiek voor Groenendaal

Schrijf je in op de nieuwsbrief